Pokud jste v zaměstnání nespokojeni, měli byste si promluvit s nadřízeným radí Žirafa.cz

Je velká škoda, že je mezi námi spousta osob, které byť jsou ve svém stávajícím zaměstnání velmi nespokojeni, přemáhají se, prožívají velký stres, odpor, někteří mají psychosomatické příznaky, ale přesto všechno věc neřeší a do stejné práce chodí i několik let. Pokud nejste s vaším zaměstnáním spokojeni, začněte tuto skutečnost řešit. Důvod je snadný – život je krátký a vše, co můžeme přizpůsobit ke své spokojenosti, bychom měli změnit.

Co v zaměstnání vám vadí?

Pokud vám vadí náplň pracovní pozice, nemusíte hned ukončovat pracovní poměr. Zaměstnanců, zvláště těch kvalitních, je nedostatek, zaměstnavatelé rádi přeřadí zaměstnance na jinou pracovní pozici, pokud je to možné. Sdělte nadřízenému, že byste rádi vykonávali jinou práci, třeba pro vás najde nové, lepší uplatnění.

Nerozumíte si v kolektivu? I to se stává, zvláště, když se obmění. Tady máte možnost buď změnit svůj přístup, věnovat se sama sobě, svým potřebám a okolí si nevšímat. Pokud vám ale zasahují do pracovního výkonu, neste zodpovědnost i za úkoly, které tito zaměstnanci řeší a řeší je nedostatečně, panuje v kolektivu velká nevraživost nebo rivalita, která je až nezdravá, i toto můžete nejdříve řešit s nadřízeným. Pokud není možné situaci ovlivnit, je lepší odejít, než se trápit a do práce netěšit.

Vzdělávejte se, nechte si zvýšit plat

Mnoho zaměstnanců chce jít s dobou a chce se dovzdělávat. Sdělte zaměstnavateli, že byste rádi absolvovali kurz, který souvisí s vaší prací. Mnozí jsou rádi a umožní vám jej absolvovat. Velcí zaměstnavatelé jsou dokonce často ochotni dopřát vám i jiný kurz, který přímo nesouvisí s vaší prací. Jde mu o vaši motivaci, odměnu za dobře odvedenou práci.

Nejste spokojeni s platem? Zeptejte se na možnosti zvýšení hodinové nebo úkolové mzdy. Za zeptání nic nedáte.

Dlouhodobá nespokojenost v zaměstnání jde proti vám. Řešte svou práci, změňte svůj přistup ne v krajním případě, hledejte práci novou. Za vaši spokojenost a „čistou“ hlavu doma, pokud vám chybí, hledání práce a změna jistě stojí. Pracovní portál Žirafa.cz patří do skupiny náborových aplikací 123jobs Media, předního českého provozovatele e-commerce pro zaměstnavatele. Inzerce práce je důležitým faktorem pro obsazení volného pracovního místa.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram