Odborník na výživu: Škodí káva zdraví, nebo je to superpotravina?

Na kávu se názory liší už odpradávna. Škodí nám, nebo prospívá? Nic není jen negativní, nebo úplně růžové. Pojďme se s odborníkem na výživu Petrem Havlíčkem podívat na to dobré, co nám dává káva. Má vysoký obsah antioxidantů. Kofein je mozkový stimulant, povzbuzuje krátkodobou paměť. Káva působí preventivně proti neurodegenerativním onemocněním (Parkinson, Alzheimer), diabetu 2. typu, depresi a možná dokonce prodlužuje život o několik let! A co ta negativa?

Coffee – Drink, Cup, Mug, Cafe, Directly Above, Frothy Drink, hand, Women, One Woman Only, Holding, Coffee Cup, Latte, Cappuccino, espresso, tea,

Petr Havlíček tentokrát na téma kávy. Nazdraví?
Petr Havlíček (* 1969) je jeden z nejznámějších českých výživových poradců. Je absolventem Vysoké školy zemědělské v Brně, výživou a zdravým životním stylem se zabývá již od roku 1995. Nejvíce se zapsal do povědomí osmiletým účinkováním v seriálu TV Prima „Jste to, co jíte“, měl také oblíbený pořad na Rádiu Impuls, o výživě napsal 6 knih. K jeho klientům patří či patřili mnozí vrcholoví sportovci (Kateřina Neumannová, Roman Šebrle, Petra Kvitová) i další celebrity.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram