Rekordní léto láká k moři

Léto 2022 se negativně pojí zejména s plnými letišti, jde však zároveň o léto, které nám jasně naznačuje, že pandemie v oblacích už téměř skončila.

Poslední tři měsíce roste zájem o letenky o více než 11 procent ve srovnání s rekordním rokem 2019, několik aerolinky již nyní hlásí stejně – ne-li více – pasažéry jako před pandemií.

Lákadlem jsou nadále zejména nízké ceny letenek – ty se momentálně začínají na cenovce pod 10 eur zpátečně.

Zájem do jisté míry ovlivňují i ​​akční letenky. Díky tomu bylo ještě přibližně měsíc dozadu top chorvatskou destinací právě hlavní město Záhřeb, které se ovšem nachází ve vnitrozemí. Ten začíná na cenovce od 9 eur zpátečně s odletem z Bratislavy.

Ceny letenek však klesly iu ostatních destinací, díky čemuž většina překonává i svá předpandemická čísla, ukazují data Pelikán.sk.

Toto léto láká také na vstupní podmínky – ty se u většiny destinací vrátily rovněž do předpandemické roviny a turistům tak na toulky po Evropě dnes postačí ve většině případů jen občanský průkaz či cestovní pas.

Top letní destinací slovenských rekreantů je nadále bezkonkurenčně Mallorka. Rekreanti, kteří se chtějí vyhnout plným plážím, mohou s dovolenou klidně chvíli počkat – sezóna Mallorky trvá až do října. Zpáteční letenky na Mallorku momentálně začínají na cenovce od 49 eur s odletem z bratislavského letiště, a to právě během měsíce říjen.


Burgas, Bulharsko
Právě poslední měsíc se roztrhl pytel s rekreanty, kteří letos v létě cestují do přímořského města Burgas. Bulharsko je nadále lákadlem zejména díky Černému moři a levným cenám letenek. Je to také právě balkánská země spolu se sousedním Rumunskem, které byly označeny jako nejlevnější země Evropské unie. Zpáteční letenky do Burgasu začínají na cenovce od 46 eur s odletem z Budapešti. K dispozici jsou také lety z bratislavského letiště.

Alghero, Sardinie
Ostrovy kralují letu nejen ve Španělsku, ale také na jihu Itálie, top destinací je aktuální město Alghero na Sardinii. Sem toto léto létají rekreanti iz bratislavského letiště. Sardinie je přitom rovněž celoroční destinací, která milovníky Itálie láká k dalšímu objevování Apeninského poloostrova. Zpáteční letenky do Alghera aktuálně začínají na cenovce od 39 eur s odletem z bratislavského letiště.

Barcelona, ​​Španělsko
Mezi top letními destinacemi je i přímořská Barcelona, ​​která patří mezi celoroční destinace slovenských rekreantů – v chladnějších měsících se přesouváme za kulturou, během léta zase na městské pláže. Zpáteční letenky do Barcelony aktuálně začínají na cenovce od 47 eur zpátečně s odletem z vídeňského letiště.

Underwater – Blue Tropical Seabed With Reef And Sunbeam

Řím, Itálie
Top destinací roku 2022 je stále Věčné město. Hlavní město Itálie každoročně láká na levné zpáteční letenky, kulturu, gastronomii a během léta i na blízkost moře – k tomu se rekreanti přesunou vlakem přibližně za půl hodiny. Zpáteční letenky do Říma aktuálně začínají na cenovce od 39 eur s odletem z vídeňského letiště. Od října budeme do Říma létat znovu iz bratislavského letiště.

Malta
Středomořská Malta je poměrně malým ostrovem, přesto láká každoročně tisíce Slováků. Malta není jen plážovou destinací, ale také výbornou poznávačkou. Kromě krásných pláží či zátok láká také na historická města Valletta či například Mdina, která si pro kulisy zvolil i seriál Hra o trůny. Zpáteční letenky na Maltu aktuálně začínají na cenovce od 54 eur s odletem z vídeňského letiště. K dispozici je také odlet z Bratislavy.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram