Tipy pro bezchemickou zahradu. Padlí – co stříkat, když chceme mít úspěšnou ochranu?

Po odkvětu nás každým rokem překvapí padlí svou rychlostí a neodbytností. Jak to dělají profesionální pěstitelé hroznů v celé Evropě?

S ochranou proti padlí je třeba začít včas, už před kvetením. Postřikujeme se směsí přípravků, které znásobí účinek proti padlí. Samozřejmě, že jsou také super účinné preventivní kroky jako použití amazoN do každého postřiku, pro dosažení požadovaného dlouhodobého efektu.

Varianty jsou zaměřeny na aktuální situaci, tzn. vylepšení ochrany proti padlí v aktuálních fenofázích, po odkvětu:

jako preventivní ochranu můžeme použít směs. BorOil (20 ml/10 l vody) + amazon (10 g/10 l)
když je réva již napadena padlím, a hrozí ještě větší rozšíření a škody, můžeme použít směs: BorOil (20 ml/10 l vody) + PowerOf-K (60-100 ml/10 l). POZOR nezapomeňte, že padlí se vyvíjí rychle postřik opakovat o 5-7 dní.
když i třásně jsou silněji napadeny, můžeme učinit tvz. záchranný dvou-postřik následovně: Folicit (50 ml/10 l) – mycí postřik velkým množstvím vody pod silným tlakem, ale hned po uschnutí uvedeného postřiku, následuje další postřik, a to kombinace BorOil (20 ml/10 l vody)

  • PowerOf-K (60-100 ml/10 l) + biokaUrtica (30 ml/10 l vody).
    ve fenofáze po zaměkání, můžeme použít k ochraně listů PowerOf-K (60-100 ml/10 l) nebo amazoN (10 g/10 l vody) oba přípravky působí i proti botrytidě révy.
Flowers, trees and green grass in the garden of house with wooden screen. Real photo

Pokud se vinohradník rozhodne používat tyto přípravky proti padlí, k ochraně svého vinice, tyto informace jsou informativní. Může získat další io jiných přípravcích proti peronosporu, botrytis, černá hniloba, eutipa – eska.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram